Sayfalar

2 Haziran 2020 Salı

MSI pakedinde dosya değişikliği yapmak

Geçmişte oluşturulmuş herhangi bir Microsoft Installer (MSI) setup pakedinde bir dosyayı daha güncel haliyle değiştirmek istediğinizde bunun için msi2xml adlı kullanışlı ve basit toolu kullanabilirsiniz.
*.msi uzantılı hedef dosyanızın olduğu klasöre giderek aşağıdaki komutu verin.

msi2xml -c Output Hedef.msi

Bunun ardından yükleme pakedindeki tüm dosyalar "Output" adlı bir alt klasöre açılacaktır ancak dosya isimleri _FA157225F312670F252B10590ED7C523 gibi bir şekilde olacaktır. 

xml dosyasının içerisinden değiştirmek istediğiniz dosyanın adına bakabilirsiniz.Output klasöründe bu dosyayı değiştirdikten sonra tekrar setup dosyasını paketlememiz gerekiyor. Bunun için de *.xml dosyasının oluştuğu klasöre tekrar dönerek aşağıdaki komutu verin.

xml2msi.exe -m Hedef.xml

dönerek aşağıdaki komutu verin. -m parametresini kullanmamızın nedeni, pakedin içeriğini değiştirmemizden dolayı, yeniden aynı XML'e göre setup dosyasını paketlerken MD5 checksum hatalarını gözardı etmek istememizdir. Komutu verdikten sonra "Output" klasörünün içeriği sıkıştırılarak paketlenecek, "Hedef.msi" dosyanız güncellenmiş bir şekilde hazırlanacaktır.


1 yorum:

  1. 3D Iron & Iron Beads at Titanium Prices Per ounce
    3D Iron & ridge titanium wallet Iron Beads at T-Mobile. This new style iron bead titanium bar is crafted with 2014 ford fusion energi titanium the best in premium craftsmanship. Get a great deal with T-Mobile. Rating: 4.8 · ‎3 aftershokz trekz titanium reviews titanium scooter bars · ‎$6.00 · ‎In stock

    YanıtlaSil